Tabivere Terminal OÜ
Tabivere, Tartumaa 49127
Telefon: +372 776 6700
E-post: info@tabiterm.ee
www.tabiterm.ee
PET-taara

Miks eelistada PET taarat? 

Maailmas toimub hetkel vedelate toodete pakendamine peamiselt PET (polüetüleentereftalaat), PE (polüetüleenist) või PVC (polüvinüülkloriidist) valmistatud plastikpudelitesse, eelistamise põhjuseks nende purunemiskindlus, füüsiline tugevus välismõjude suhtes, taara kergus ning villimistehnoloogia lihtsus.

Plasttaaradest eelistatakse omakorda PET-taarat, kuna omahinnalt odavam, lõpptootena nägusam, samuti on neisse villitud toodete jaoks hulgipakendite valik suurem ning taara on korduvkasutatav. PET-taara üleüldine kasvav tarbimine on raugematuks trendiks.

 

PET taara võimalused Tabivere Terminal OÜ-s.

2013.a alustas Tabivere Terminal OÜ PET (polüetüleentereftalaadist) pudelite tootmist.

Tootevalikus on hetkel erinevad PET taarad mahutavusega 500-1500ml ning värvidest läbipaistev, valge, sinine ja must. Ettevõte on väga paindlik - suudetakse välja töötada ka kliendi soovidest lähtuvat taarat - taara kuju, mahutavus, värv, kaal. 

 

UN- sertifitseeritud taara

EL direktiivi ADR European Agreement Concerning the International Carriage of Dangerous Goods by Road nõuete kohaselt peavad vedelad kergestisüttivad ained olema pakendatud UN-sertifitseeritud taarasse.

2015.a viidi läbi kahele PET taarale vastavuskatsetused kergestisüttivate vedelate ainete pakendamiseks ja saadi ainukesena Eestis ja Baltimaades UN–sertifikaat (Soomes vaid ühel ettevõtjal).

1)     1000 ml PET pudel

2)     Kork (lapsekindel)